Sbor dobrovolných hasičů Bystřice

21.2.2015 - záchrana osob z výšky lanovka na Javorový vrch

Záchrana osob z výšky dnes kolem poledne zaměstnala Bystřické hasiče. Lanovka na Javorový vrch vypověděla své služby a na sedačkách uvěznila 27 osob. Na místo ihned vyjelo šest jednotek Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) prakticky z celého Moravskoslezského kraje (vyjma okresu Bruntál) – ze stanic Třinec, Frýdek-Místek, Karviná, Nový Jičín, Ostrava-Poruba a Opava, z toho z pěti okresních měst sem přijelo pět specializovaných lezeckých družstev HZS MSK i s potřebnou lanovou technikou. S nimi vyjely na pomoc turistům i 4 jednotky dobrovolných hasičů – Třinec-Oldřichovice, Třinec-Guty, Jablunkov a Bystřice. Na místě byly vedle členů Horské služby Beskydy i další složky Integrovaného záchranného systému.