Sbor dobrovolných hasičů Bystřice

Zásahy

20.2.2016 - požár bytu ve Vendryni

Tři osoby zahynuly při požáru bytu ve Vendryni na Třinecku, k události bylo povoláno osm jednotek hasičů
Dvacet minut před půlnocí byl na operační středisko Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ohlášen požár v ložnici jednoho z bytů ve Vendryni na Třinecku.
Operační důstojník na místo postupně vyslal osm hasičských jednotek, tři profesionální z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanic v Třinci, Frýdku-Místku a Nošovicích a pět dobrovolných jednotek z obcí Bystřice, Frýdek, Nýdek, Guty a Vendryně.
Po příjezdu hasičů na místo události již byla střecha objektu pohlcena plameny. Dvě osoby byly zraněny – jedna se nadýchala kouře, druhá utrpěla popáleniny. U dalšího člověka řešila záchranná služba známky akutní stresové reakce, ošetřen byl na místě.
Hasiči z objektu postupně evakuovali celkem sedm osob, které následně našly útočiště v obecní tělocvičně.
V průběhu hasebních prací zasahující jednotky objevily tři osoby bez známek života, přivolaný lékař u nich konstatoval smrt. Požár nepřežil rovněž pes.
Hasiči následně rozebírali jednotlivé konstrukce a dohašovali ohniska požáru. Vyšetřovatel stanovil předběžnou výši škody na 800 tisíc korun, příčinu vzniku hasiči spolu s kriminalisty a speciálně vycvičeným psem zjišťují. Situaci komplikuje narušená statika objektu, není vyloučeno, že šetření potrvá i několik dnů.

14.2.2016 - požár OA v Bystřici

 
Dnes v podvečer hořel v Bystřici u benzinky Car Oil osobní automobil a bystřičtí hasiči byli u toho. Na automobilu vznikla škoda cca 20 000Kč. Zasahovali profesionální hasiči z Třince a dobrovolní hasiči Bystřice.

 

10.2.2016 - pád stromu na rodinný dům v Bystřici

Prudký příval sněhu měl za následky pád stromu na rodinný dům v Bystřici, ke kterému jsme vyjeli dnes krátce před 18. hodinou. Strom jsme společně s profesionály z Třince odstraňovali zhruba hodinu. Naštěstí nevznikla žádná škoda na majetku a ani nedošlo ke zranění osob.

 

7.2.2016 - padlý stromu v Bystřici pod Kolibou

ráno si naši hasiči připsali další výjezd, a to k padlému stromu v Bystřici pod Kolibou. Po příjezdu naši nové Tatry 7 na místo události jsme zjistili, že strom byl již zlikvidován profesionály z Třince a tak naši hasiči zasahovat nemuseli a vrátili se na základnu.

 

24.1.2016 - požáru nízké budovy v Návsí

Odpoledne naši hasiči zasahovali u požáru nízké budovy v Návsí. Požár nejspíš vznikl příčinou špatného komínového systému. Hasiči museli rozebral podložení pod střechou, odhadovaná škoda činé 200 000Kč. U požáru zasahovali hasiči z Jablunkova, Návsí, Třince a taky Bystřice. Děkujeme hasičům Jablunkova za pomoc při potížích při odjezdu na základnu.

 

12.12.2015 - požár zemědělské budovy v Gutech

Dopoledne vyjela naše jednotka k požáru zemědělské budovy do Gutů. K požáru však dojela bohužel jen naše stará Tatra 148. Hasební práce trvaly 4 hodiny, u požáru zasahovali profesionální hasiči z Třince a dobrovolní hasiči z Gutů, Bystřice, Hnojníka, Jablunkova a Nýdku. Odhadovaná škoda na shořelé budově je 250 000Kč

8.12.2015 - požár v blízkosti domu v Třinci - Guty

Včera večer vyjela naše jednotka k požáru v blízkosti domu v Třinci - Guty. Naše nová Tatra 815-7 se čtyřmi hasiči po příjezdu na místo události zjistila, že se jedná o požár uskladněného dřeva a že požár byl již lokalizován jednotkou SDH Guty a profesionálními hasiči z Třince.

 

21.11.2015 - požár průmyslových objektů v Třinci

Dnes odpoledne byli naši hasiči povoláni k požáru průmyslových objektů do Třince. K nahlášenému požáru stavebnin poblíž městského úřadu vyjela naše nová Tatra se čtyřmi hasiči. Jednalo se však pouze o planý poplach.

 

2.11.2015 - požár v Oldřichovicích

K požáru v Oldřichovicích byli dnes večer povoláni naši hasiči. Jak nová tatra 815-7, tak "stará" Tatra 148 vyjely likvidovat požár lesního porostu. Požářiště se nacházelo v nepřístupném terénu, proto byl povolán také lesní speciál ze stanice HZS MSK Nošovice - Renault Camiva. Při likvidaci požáru se nám velice osvědčila rozšířenější vybavenost naší nové CAS 30 Tatra 815-7. Spolu s námi u požáru zasahovali profesionálové z Třince a Nošovic a dobrovolné jednotky Oldřichovic a Gutů.

 

12.10.2015 - požár kompostu v Třinci Kamionce

Dnes nad ránem vyjeli naši hasiči k požáru kompostu do Třince na kamionku. Objekt se nacházel celkem daleko od přístupové cesty, proto bylo třeba vést relativně dlouhé hadicové vedení. Práce na kompletním uhašení trvaly zhruba 30 min. Společně s námi zasahovali rovněž profesionálové z Třince a SDH Guty

 

29.9.2015 - požár kompostu u firmy Nehlsen v Třinci

K požáru kompostu u firmy Nehlsen v Třinci včera večer vyjeli 4 naši hasiči s novou CAS 30 Tatra 7. Požár byl teprve v zárodku, tudíž o uhašení se postarali profesionálové z Třince a naši hasiči byli po příjezdu posláni zpět na základnu. K požáru vyjeli rovněž SDH Guty

 

3.9.2015 - požár zemědělské budovy v Milíkově

večerních hodinách vyjeli Bystřičtí hasiči k požáru zemědělské budovy na Milíkov. Tudíž první požár má za sebou naše nová Tatra 815 - 7, ve které jeli požár hasit 4 naši hasiči . K požáru rovněž vyjela stará Tatra 148 s posádkou 3 hasičů. Nešlo však o požár většího rozsahu.

12.8.2015 - požár výškové budovy v Třinci

K požáru výškové budovy v Třinci byli naši hasiči povoláni dnes odpoledne. Už krátce po příjezdu profesionálních hasičů z Třince bylo však zjištěno, že naši pomoc není potřeba, tudíž 4 naši hasiči byli odvoláni zpět na základnu. Mimo tenhle výjezd v posledních dnech takřka každý den likvidujeme nebezpečný hmyz.

 

10.8.2015 - padlý strom na rozhraní obce Nýdek a Bystřice

Dnes v podvečer si připsala naše nová Tatra 815/7 svůj historicky první výjezd ! Jednalo se o padlý strom na rozhraní obce Nýdek a Bystřice, k němuž vyjeli 4 hasiči (včetně strojníka a velitele, v takovém obsazení bude vyjíždět naše jednotka teď ve většině událostí)

5.8.2015 - požár polního porostu - pálení sena

Naše jednotka společně s profesionály z Třince dnes odpoledne vyjela k požáru polního porostu, jednalo se o nedohašené upalování sena. Tímto všechny nabádáme v těchto teplých a hlavně suchých dnech ke zvýšené opatrnosti při podobném upalování sena a podobně.