Sbor dobrovolných hasičů Bystřice

20.2.2016 - požár bytu ve Vendryni

Tři osoby zahynuly při požáru bytu ve Vendryni na Třinecku, k události bylo povoláno osm jednotek hasičů
Dvacet minut před půlnocí byl na operační středisko Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ohlášen požár v ložnici jednoho z bytů ve Vendryni na Třinecku.
Operační důstojník na místo postupně vyslal osm hasičských jednotek, tři profesionální z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) ze stanic v Třinci, Frýdku-Místku a Nošovicích a pět dobrovolných jednotek z obcí Bystřice, Frýdek, Nýdek, Guty a Vendryně.
Po příjezdu hasičů na místo události již byla střecha objektu pohlcena plameny. Dvě osoby byly zraněny – jedna se nadýchala kouře, druhá utrpěla popáleniny. U dalšího člověka řešila záchranná služba známky akutní stresové reakce, ošetřen byl na místě.
Hasiči z objektu postupně evakuovali celkem sedm osob, které následně našly útočiště v obecní tělocvičně.
V průběhu hasebních prací zasahující jednotky objevily tři osoby bez známek života, přivolaný lékař u nich konstatoval smrt. Požár nepřežil rovněž pes.
Hasiči následně rozebírali jednotlivé konstrukce a dohašovali ohniska požáru. Vyšetřovatel stanovil předběžnou výši škody na 800 tisíc korun, příčinu vzniku hasiči spolu s kriminalisty a speciálně vycvičeným psem zjišťují. Situaci komplikuje narušená statika objektu, není vyloučeno, že šetření potrvá i několik dnů.